خانه » ارتباطات و گردشگری » تماشا کنید: آیا رابط کاربری iOS در نسخه ۱۱ دگرگون می شود؟

تماشا کنید: آیا رابط کاربری iOS در نسخه ۱۱ دگرگون می شود؟

یکی از طراحان خلاق یک ویدیوی مفهومی از ظاهر و رابط کاربری احتمالی نسخه بعدی سیستم عامل iOS منتشر نموده است. ویژگی های رابط کاربری iOS 11 بسیار جذاب بوده و با قابلیت های سخت افزای آیفون ۸ سازگار است.

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از  کلیک، هیچ وقت برای پیش بینی کردن در مورد قابلیت ها و شکل و شمایل نسخه بعدی سیستم عامل iOS زود نیست! اگر چه iOS 10 یک نسخه به روز شده درخشان با امکانات افزوده شده فراوان و تغییراتی است که نحوه استفاده از اپلیکیشن ها را دگرگون کرده است، ولی ما کاربران همیشه به دنبال ویژگی های جدید هستیم. خوشبختانه اخیرا یک ویدیوی مفهومی جدید از iOS 11 منتشر شده است که شکل و شمایل این نسخه جدید را به تصویر کشیده است. با این حال، ما هنوز هم دقیقا نمی دانیم که اپل نهایتا در رویداد WWDC امسال خود چه چیزی را به نمایش می گذارد. پس بیایید تغییرات انجام شده در رابط کاربری iOS 11 را که در این ویدیوی مفهومی معرفی شده، مورد بررسی قرار دهیم.

 

صفحه اصلی و سایر بخش ها در iOS 11 متحول می شود

ما به ویدیوی های مفهومی که قبل از انتشار و عرضه محصولات جدید وارد فضای اینترنت می شود بسیار علاقه مندیم، چه در مورد محصولات نرم افزاری باشد و چه سخت افزاری. این طراحی مفهومی از iOS 11 بسیار خوب انجام شده است و یک سناریو را از دو منظر به تصویر می کشد. علاوه بر این، طراح این ویدیو، iOS 11 را بر روی آیفون ۸ پیاده کرده است. خوبی این کار آن است که قابلیت های موجود در نرم افزار جدید، با ویژگی های سخت افزاری دستگاه هماهنگ شده است که شامل صفحه نمایش OLED هم می شود.

 

در نگاه اول، رابط کاربری این نسخه برای ما بسیار آشناست. آیکون اپلیکیشن ها به صورت دایره وار و گرد طراحی شده که ما قبلا آن را در ساعت هوشمند اپل واچ دیده بودیم. در واقع این آیکون های دایره وار بخشی از تم گرد و حلقه ای رابط کاربری است که به سمت کنترل سنتر کشیده شده است. همانطور که در ویدیو مشخص است، کنترل سنتر (Control Center) هم با گزینه ها و کنترل ها تعاملی جدید باز طراحی شده است. یکی از مزایای کنترل سنتر منحنی این است که می توان اطلاعات بیشتری را با آن به نمایش گذاشت و شلوغی کل صفحه نیز کمتر می شود.

همچنین طراحان ویژگی جدیدی را به iOS 11 اضافه کرده اند که به شما اجازه می دهد با رسم حروف الفبا روی صفحه، اپلیکیشن های مورد نظر خود را آسان تر پیدا کنید. به طور کلی، تغییرات گسترده انجام شده در بخش طراحی، فضای چشمگیری را برای اضافه کردن گزینه ها و قابلیت های دیگر اضافه کرده است. به عنوان مثال: صفحه دسترسی جدیدی که به شما اجازه می دهد کل صفحه را کوچکتر کرده و به آسانی عناصر مختلف روی آن را با یک دست کنترل کنید یا قابلیت تم تیره (dark theme) که در بخش های مختلف رابط کاربری گنجانده شده و موارد دیگر.

 

 

پیام بگذارید