خانه » اخبار انتخابات » انتخاب نادرست حزب موتلفه

انتخاب نادرست حزب موتلفه

تحلیل/

همانطور که تحلیلگر اقتصاد بانکی چند روز پیش از انتخابات در تحلیلی از بعید بودن کناره‌گیری میرسلیم نوشت، وی علیرغم تمامی صحبت‌ها و حدس و گمان‌ها از رقابت انتخاباتی کنار نکشید و خود را در بوته آزمایش مردمی قرار داد. این کاندیدا که به عنوان نماینده‌ حزب موتلفه وارد فضای رقابتی شده بود، در نهایت با ۴۵۵،۲۱۱ رای که از سوی وزارت کشور اعلام شد، جایگاهی بهتر از سوم را در میان ۴ کاندیدای حاضر در دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری کسب نکرد.
میرسلیم با حزب موتلفه وارد شد و به تنهایی گردونه انتخابات را ترک کرد، شاید بتوان گفت که روزهای منتهی به انتخابات، حزب موتلفه به نحوی از انتخاب خود پشیمان شده بود، پیام میر سلیم در لایه پنهان خود تا حدودی ناظر بر این مسئله است «این جانب انصراف نداده‌ام و کلیه بیانیه‌های مبنی بر انصراف را تکذیب می کنم. از همه علاقه‌مندان و دوستان و همراهان دعوت می کنم بدون توجه به این شایعات که حتی به نام حزب صادر می شود اعتنا نکنند و با اطمینان به پای صندوقهای رأی حاضر شوند.»
در این پیام کلمات «حتی به نام حزب» نشان دهنده عدم توافق بر سر ماندن و یا رفتن میرسلیم است. از سوی دیگر حزب موتلفه نیز هدف از ماندن کاندیدای خود را شکستن آراء اعلام می‌کند و این گریزی رو به جلوست، زیرا در غیر این صورت آراء کم میرسلیم به گونه‎ای نشان از مرگ سیاسی حزب موتلفه دارد.
در نهایت باید اذعان کرد که در روز ۲۹ اردیبهشت، حزب موتلفه از انتخاب و معرفی کاندیدای موردنظرش در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران و این بار پس از ناکامی در انتخابات مجلس، بار دیگر شکست خورد.

پیام بگذارید