خانه » اقتصاد کلان » افزایش قیمت؛ میراث کسانی که ۳۸ روز دیگر می‌روند

افزایش قیمت؛ میراث کسانی که ۳۸ روز دیگر می‌روند

 

تحلیل/

به گزارش خبرنگار اقتصاد بانکی تنها چندین روز باقی مانده که شورای شهر منتخب مردم جانشین شورای قبل شود، در این میان اتفاقاتی در روزهای پایانی کار شورای چهارم به وقوع پیوست که حیرت انگیز بود! از مشاجره و درگیری فیزیکی دو تن از اعضای شورا گرفته تا برخی از مصوبات اخیر، همه و همه مسائلی است که این روزها نقل محافل رسانه‌ای شده است.

از جمله مصوبات اخیر می‌توان به افزایش نرخ کرایه بهای شهر تهران اشاره کرد، افزایشی ۱۵ درصدی که بدون شک موجب نارضایتی مسافران شهری خواهد شد. این افزایش قیمت به فرمانداری ارجاع داده شد، اما فرمانداری هرگونه افزایش قیمت را صلاح ندانست و از ابلاغ و اجرای مصوبه مذکور سر باز زد، بنابر این برای رفع مشکل، میان شورای شهر و فرمانداری تهران مصوبه به شورای حل اختلاف واگذار شد تا بلکه رای صادره تکلیف این مصوبه را مشخص کند که این موضوع توسط شورا هنوز بررسی نشده است.

پس از این کش و قوس‌ها، شورای حل اختلاف رای را به سود مصوبه شورای شهر صادر کرد و قرار بر این شد که کرایه بهای تهران ۱۵ درصد گران شود. اما سوال اینجاست چرا باید اعضای شورا که تا بیشتر از یک ماه دیگر در این سمت نیستند در پی بالا بردن نرخ کرایه بها باشند؟

افزایش ۱۵ درصدی کرایه بهای تاکسی رانی رقم قابل توجهی در یک سال است و این امر تضادی چشم‌گیر با سخن ریاست جمهوری که تورم رو به کاهش است، دارد.

این مصوبه باعث این است که مردم این افزایش نرخ را از چشم دولت ببینند، ولی با کمی تعلل به این نتیجه میرسیم که شورای شهر این پیشنهاد را ارائه داده نه دولت روحانی.

پیام بگذارید