خانه » بورس،ارز،طلا سکه » تأثیر حملات تروریستی تهران بر قیمت طلا

تأثیر حملات تروریستی تهران بر قیمت طلا

نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ،با اشاره به حملات تروریستی تهران گفت: این حملات تأثیر زیادی بر بازار طلا و سکه نداشت و ممکن است شوک جزئی بر این بازار وارد کرده باشد ولی در کل امروز بازار از روندی متعادل برخوردار بود.

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از(Banker)،آیت محمدولی با حقیر دانستن اقدامات تروریستی اعلام کرد: این حملات راهی برای خودنمایی تروریستها و حامیان آنها بود و به شدت محکوم است و در کل شاید وحشت جزئی را بوجود آورده باشد ولی درایت مسئولین این موارد را برطرف خواهد کرد.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران درباره ارزیابی قیمت طلا در روزهای اخیر نیز خاطرنشان کرد: بهای جهانی طلا در چند روز گذشته نسبت به هفته قبل حدود ۵ تا ۱۰ درصد نوسان داشت که این تغیر نشأت گرفته از اختلاف عربی خاورمیانه از جمله مناقشات سیاسی کشورهای عربستان، مصر و قطر بود.
وی ادامه داد: نوسانات اونس طلا در بازار داخلی نمود زیادی نداشت و این بازار بیشتر متأثر از رکود افت خرید و فروش در این مدت با ثبات نسبی همراه بود.
محمدولی مهمترین عامل نوسانات بهای جهانی طلا در موقعیت فعلی را تنش های بین المللی عنوان کرد و افزود: طبیعتاً اختلافات جهانی و جنگهای منطقه ای به ویژه در محدوده خاورمیانه بر قیمت جهانی نفت و قیمت اونس طلا تأثیرگذار است و موجب التهاب بازارهای جهانی خواهد شد.
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ضمن بررسی بازار طلا از رکود بی سابقه در این بازار خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال وضعیت کسب و کار نسبت به سالهای قبل با افت قابل توجهی مواجه بود که موضوع مالیات برارزش افزوده بر این رکود افزود.
به نوشته سایت طلا ،وی اظهار امیدواری کرد با رفع مشکلات مالیاتی این صنف و آغاز تابستان بر حجم داد و ستد و رونق صنف طلا و جواهر افزوده شود تا مشکلات کسبه، بازار و مردم مرتفع گردد.

پیام بگذارید