خانه » بورس،ارز،طلا سکه » ارزش سهام ۳۹۹ شرکت در ۳ حالت منصفانه، زیر و بالای قیمت + جدول

ارزش سهام ۳۹۹ شرکت در ۳ حالت منصفانه، زیر و بالای قیمت + جدول

وضعیت سهام ۳۹۹ شرکت بورسی و فرابورسی در ۳ حالت منصفانه، زیر و بالای قیمت و براساس نسبت P/E توسط شرکت پردازش اطلاعات مبنا بررسی و جزییات آن اعلام شد.

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از بورس پرس، در میان متغیرهای موجود برای بررسی وضعیت سهام شرکت ها ، نسبت قیمت به درآمد یا همان P/E معروف ، جایگاه ویژه برای سرمایه گذاران دارد و نشانه ایی از تلقی گران و ارزان و یا مناسب بودن قیمت سهام است. هرچند بالا یا پایین بودن این نسبت، به معنی ارزشمندی قیمت سهام شرکت ها نیست.

براساس این گزارش، در این رابطه شرکت پردازش اطلاعات مبنا با بررسی این نسبت مهم در ۳۹۹ شرکت بورسی و فرابورسی طی دوره اول سال تا ۱۰ مرداد، گزارش جالبی از وضعیت قیمت سهام در ۳ حالت منصفانه، زیر و بالای قیمت ارایه کرده است.

در این بررسی، ۱۷۳ شرکت (معادل ۴۷ درصد از از ۳۹۹ شرکت )، دارای ارزش منصفانه هستند.همچنین ارزش ۶۰ شرکت (معادل ۱۶ درصد) زیرقیمت و ارزش ۱۳۵ شرکت (معادل ۳۷ درصد) بالای قیمت ، برآورد شده‌اند.

از سوی دیگر از میان ۲۹۹ شرکت حاضر در این گزارش، ۲۹ شرکت پیش‌بینی زیان و ۳۷۰ شرکت پیش‌بینی سود کرده‌اند.

بیشترین رشد P/E در صنعت‌ گروه لاستیک و پلاستیک با ۳۴ درصد نوسان و بیشترین کاهش P/E در گروه استخراج نفت گاز با  منفی ۲۸ درصد نوسان رخ داده است.

گزارش کامل و جزییات P/Eبه همراه مواردی مانند پیش بینی درآمد و نوسانP/E  حدود ۳۹۹ شرکت بورسی و فرابورسی از طریق این لینک  قابل دریافت است.

پیام بگذارید