خانه » فرهنگی اجتماعی » یادداشتی درباره صحبت‌های ترامپ

یادداشتی درباره صحبت‌های ترامپ

پارسا کاویانی: نزدیک به ده سال پیش رئیس جمهور اسلامی ایران در سخنرانی سالانه خود در سازمان ملل متحد صحبت‌هایی این چنینی در مورد اسرائیل و هولوکاست داشت. صحبت هایی که سران رژیم صهیونیستی به واسته آن امتیازهای زیادی در راستای پیشبرد اهداف خود از جامعه جهانی مطالبه کردند.

 

 

پارسا کاویانی در یادداشتی به اقتصاد بانکی درباره صحبت های رئیس جمهور ایالات متحده چنین نوشت:

به نام خدا

تشکر از آقایان رئیس جمهور

بی شک صحبت های رئیس جمهور ایالات متحده در مورد ایران به قدری ناراحت کننده بود که اکثر طیف های جامعه به نوعی از آن اعلام نفرت کردند، اما در این میان بودند کسانی که از صمیم قلب از این سخنرانی خوشحال شدند.

کسانی که نه به حرف های ترامپ بلکه به تاثیر آن توجه کرده بودند.

در تمامی ادوار تاریخ می توان این موضوع را مشاهده نمود که حتی در در اوج اختلافات قومی یا مذهبی هرگاه نیرویی بیگانه اقدام به دشمنی با مردم ایران کرده  ایرانی ها با یک اتحاد مثال زدنی در مقابل دست درازی های بیگانگان ایستاده اند.

برای اثبات این ادعا نیازی به مراجعه به کتب تاریخی مربوط به دوره های ساسانی و سلجوقی و …. نیست کمتر از چهار دهه پیش در کشاکش تغییرات ناشی از انقلاب اسلامی و با وجود اختلافات سیاسی و اجتماعی در بین جامعه با اعلام خبر حمله عراق تمام دشمنی‌های داخلی به دست فراموشی سپرده شد و مردان و زنان ایرانی با تفکرات گوناگون شانه به شانه برای مقابله با دشمن به صف ایستادند، اما امروز بعد از سی و نه سال از انقلاب اسلامی باز هم شاهد اختلافات گوناگون در سطوح سیاسی اجتماعی فرهنگی و …. هستیم، تا جایی که گاه حرفی از آشتی ملی به گوش می رسد.

صحبت های ترامپ در مورد ایران آنچنان ایجاد اتحاد در بین مردم و سیاسیون کرد که با تمام احترام حتی شهدای غواص و شهدای مدافع حرم نتوانستند بکنند چرا که این بار مورد حمله دشمن خارجی قرار گرفتند.

جالب آن که این سخنرانی نه تنها تاثیر داخلی بلکه بازخورد های خارجی نیز داشته که می توان با یک گشت و گذار در فضای مجازی شاهد آن بود و نیازی به توضیح پیرامون آن نیست.

بعد از تمام این حرف‌ها این پرسش پیش می‌آید که با توجه به این که تمام اسناد تاریخی نشان دهنده فرهنگ این سرزمین و خلیج تا ابد فارس آن می‌باشد. آیا سخنرانی ضد ایرانی ترامپ را باید محکوم کرد یا به خاطر ایجاد اتحادی مجدد بین اقشار گوناگون ایران مورد نکوهش قرار داد؟

پ ن: این موضوع هم قابل بازاندیشی می‌باشد که نزدیک به ده سال پیش رئیس جمهور اسلامی ایران در سخنرانی سالانه خود در سازمان ملل متحد صحبت‌هایی این چنینی در مورد اسرائیل و هولوکاست داشت. صحبت هایی که سران رژیم صهیونیستی به واسته آن امتیازهای زیادی در راستای پیشبرد اهداف خود از جامعه جهانی مطالبه کردند.

پارسا کاویانی ط م

۹۶/۷/۲۳

پیام بگذارید