خانه » عمران،اشتغال » بیکاری حاصل دوران رکود، تحریم و یک دهه غفلت است

بیکاری حاصل دوران رکود، تحریم و یک دهه غفلت است

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: انباشت ۳٫۵ میلیون بیکار در کشور حاصل دوران رکود، تحریم و غفلت یک دهه ای از پرداختن به این موضوع مهم است و باید برای حل آن از همه ظرفیت ها استفاده شود.

 

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از ایرنا، سید حمید کلانتری روز پنجشنبه در کارگروه اشتغال استان گلستان در گرگان اظهار کرد: فراهم نکردن فرصت های جدید شغلی، سبب انباشت مداوم و سالانه بیکاران و تبدیل این موضوع به چالشی نگران کننده شده است که باید برای رفع آن چاره اندیشی شود.
وی بیان کرد: یکی از راه حل های قطعی رفع این مشکل، تقویت بخش های تعاونی و مشارکت همه دستگاه های اجرایی برای ایجاد فرصت های جدید شغلی است .
معاون وزیر تعاون پیچ و خم های غیر ضرور اداری را یکی از موانع اجرای طرح های ابتکاری و خلاقانه دانست و گفت: اگر دست یک فرماندار در زمان امضای یک نامه و اجرای طرح خارج از کاغذبازی های مرسوم اداری بلرزد و نگران اتفاق های بعدی آن باشد چگونه می توان انتظار خروج از بحران بیکاری را داشت.
کلانتری به آمار بالای بیکاری در گلستان اشاره کرد و گفت: استفاده درست از ظرفیت های فراوان و خدادادی این استان، یکی از راهکارهای کاهش هر چه بیشتر بیکاری در گلستان است.
وی اضافه کرد: اجرای طرح اشتغال روستایی از برنامه های وزارت تعاون برای رفع مشکل بیکاری است که تا پایان برنامه ششم توسعه ایجاد اشتغال سالانه ۵۰ هزار نفر در شهرها پیش بینی شده و ۹۹۵ هزار شغل نیز در روستاها تا پایان این برنامه در دستور کار است.

پیام بگذارید