خانه » ارتباطات و گردشگری » رشد ۶ درصدی ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی

رشد ۶ درصدی ورود گردشگران خارجی به آذربایجان شرقی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از رشد حدود ۶ درصدی آمار گردشگران خارجی ورودی به استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

 

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از ایرنا: در نیمه نخست امسال ۳۰۰ هزار گردشگر برای بازدید از آثار تاریخی و مکان های دیدنی به این استان سفر کرده اند.
وی با بیان اینکه گردشگران خارجی از کشورهای مختلف از جمله استرالیا، آلمان، فرانسه، ژاپن و چین به آذربایجان شرقی سفر کرده اند، اظهار کرد: در نیمه نخست سال گذشته حدود ۲۸۲ هزار گردشگر به استان سفر کرده بودند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: تا پایان امسال پیش بینی می شود ۵۵۰ هزار گردشگر خارجی به استان سفر کنند.
آبدار با بیان اینکه آمار گردشگران داخلی ورودی استان در نیمه نخست امسال از سوی دستگاه های ذی ربط جمع بندی نشده است، ادامه داد: پیش بینی می شود تا پایان امسال ۴٫۵ میلیون نفر به استان سفر کنند که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود ۵۰۰ هزار نفر افزایش یابد.
به گزارش ایرنا، آذربایجان شرقی با برخورداری از آثار متعدد فرهنگی، تاریخی، طبیعی و معنوی از استان های گردشگر پذیر کشور بوده و تاکنون یک هزار و ۷۸۰ اثر از میان آثار استان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

پیام بگذارید