خانه » فرهنگی اجتماعی » تصویب مبلغ کمکی برای خریداران موتورهای برقی در بودجه سالانه

تصویب مبلغ کمکی برای خریداران موتورهای برقی در بودجه سالانه

شهربانوامانی با اینکه شورای شهر تهران سالانه در بودجه مبلغی را برای کمک به خریداران موتورهای برقی تصویب می کند،گفت:قمیت بالا علت اصلی عدم ترغیب مردم به خرید این موتورهااست. 

 

 

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از مهر، در ادامه سلسله اقدامات کمیته ایمنی حمل و نقل در مورد کاهش آلودگی هوای تهران،جلسه ای با تولید کنندگان و واردکنندگان موتورهای برقی برگزار شد تا زوایای دیگر چالش حاضر در جایگزینی موتورهای بنزینی با برقی بررسی شود.

شهربانو امانی با اشاره به سهم بالای موتور سیکلت ها در آلودگی هوا بویژه تولید ذرات معلق شهر تهران گفت: با جایگزینی موتورهای برقی به جای موتورسیکلت های بنزینی می توانیم گام بزرگی در کاهش انتشار آلاینده ها در شهر تهران برداریم.

وی با بیان اینکه شورای شهر تهران سالانه در بودجه مبلغی را برای کمک به خریداران موتورهای برقی تصویب می کند افزود: قیمت بالای موتورهای برقی نسبت به موتورسیکلت های بنزینی مهم ترین عامل عدم استقبال مردم از این موتورها بوده و کمک های شهرداری نیز به اندازه ای نبوده است که مردم را برای خرید موتورهای برقی ترغیب کند.

رییس کمیته ایمنی عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد:جایگزینی موتورسیکلت‌های بنزینی با موتورهای برقی یکی از مهمترین دغدغه های شورای اسلامی شهر تهران و کمیسیون عمران و حمل و نقل است و در تلاش هستیم همزمان با افزایش میزان تسهیلات دولت و شهرداری به مردم برای جایگزینی موتورهای برقی در رایزنی با وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت موانع موجود بر سر راه تولید و واردات أین موتورها را کاهش دهیم.

پیام بگذارید