خانه » فرهنگی اجتماعی » قرار سبز فعالان محیط زیست برای همدردی با زلزله‌زدگان

قرار سبز فعالان محیط زیست برای همدردی با زلزله‌زدگان

فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته پایانی آبان ماه فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست انجام دادند.

 

به گزارش اقتصاد بانکی به نقل از مهر، فعالان محیط زیست هفته پایانی آبان ماه را نیز با انجام فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست سپری کردند.

 

در شهر نیشابور استان خراسان رضوی به همت انجمن همیاران محیط زیست و همراهی دانشجویان دانشکده بهداشت، پاکسازی و فرهنگسازی محور جاده قدیم نیشابور و حضور در کمپ زائر جهت خدمات رسانی به زائرین در دو روز متوالی و پایانی ماه صفر به انجام رسید.

 

در شهر هشتگرد استان البرز توسط انجمن سفیران طبیعت، پاکسازی پارک بزرگ مادر هشتگرد از فیلتر سیگار با هدف فرهنگ سازی در حوزه ی محیط زیست انجام شد.

 

در شهر مهاباد استان  آذربایجان غربی هیئت دوچرخه سواران مهاباد یاد و خاطره دوچرخه سواران استان کرمانشاه را که دیگر نمی توانند رکاب بزنند گرامی داشتند.

 

در شهر مسجد سلیمان استان خوزستان دانش آموزان دبیرستان کوشا با شعار   «از درخت بیاموزیم رویش دوباره و سبز شدن را»  بیاد هموطنان زلزله زده غرب کشور نهال کاشتند، این دانش آموران ضمن اظهارتسلیت و ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده، به همنوعان خود در استان کرمانشاه پیام مقاومت و امیدواری به فردای بهتر فرستادند.

 

دانش آموزان مدرسه شریعتی مسجد سلیمان نیز کاردستی های خود را که با وسایل دورریختنی تهیه کرده بودند در معرض نمایش والدین قرار دادند. آنان در نظر دارند تا با برپایی نمایشگاه آثار هنری خود، عواید و درآمد حاصل از فروش این وسایل را به هموطنان زلزله زده اختصاص دهند.

 

فعالان محیط زیست مسجدسلیمان با حضور در پایگاه های انتقال خون شهرستان و اهدای خون به همنوعان زلزله زده در مناطق غرب کشور ضمن ابراز همدردی با آنان، گامی هرچند کوچک در کمک به بهبود وضعیت آسیب دیدگان این ضایعه بزرگ بر داشتند.

برنامه پاکبانی پارک ها و فضای سبز شهری مسجد سلیمان هم با همکاری واحد خدمات شهری و فضای سبز شهرداری بهمراه فعالین محیط زیست و سازمان های مردم نهاد صورت گرفت که با استقبال شهروندان نیز همراه بود. ضمن اینکه این برنامه همراهی سبز و کوچکترین هَموند انجمن های محیط زیستی اِلنا حافظی را در پی داشت.

 

سمینار نقش گیاهان بومی در توسعه جنگل ها و فضای سبز خوزستان نیز در مسجد سلیمان برگزار شد. این سمینار با سخنرانی دکتر حسین آخانی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و همچنین دکتر الکساندر رودوف محقق و گیاهشناس روسی، جمعی از مدیران استانی و شهرستان و حضور حداکثری سمن های محیط زیستی مسجد سلیمان در سالن همایش های اداره آموزش شرکت نفت برگزار شد.

نشست هم اندیشی انجمن های محیط زیستی شوشتر در استان خوزستان نیز با مدیر و معاونان اداره آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد، که طی آن موارد و برنامه هایی از قبیل آموزش و فرهنگ سازی محیط زیستی در مدارس توسط کارشناسان انجمن ها، اجرای برنامه تولد درختی برای دانش آموزان، احداث نهالستان کوچک در بخشی از حیاط چند مدرسه جهت آشنایی دانش اموزان با نحوه تولید، تکثیر و کاشت درختان، برگزاری سمینارهای آموزشی محیط زیست با حضور مدیران و معاونین اداره و مدارس مطرح شد تا در آینده ای نزدیک صورت پذیرد.

 

در شهر بهشهر استان مازندران نیز قطع گونه های روبه انقراض، احساسات تشکلهای محیط زیستی بهشهر، نکا و رستمکلا و مازندران را جریحه دار کرد؛ این تشکل هابه قطع درختان شمشاد در جنگلهای رستمکلا توسط شهردار رستمکلا اعتراض کردند.

 

در شهر آبدانان استان ایلام به همت بانوان طبیعت دوست ایلام جمع آوری در بطری های پلاستیکی در دبستان شهدای دانش آموز آبدانان ایلام انجام گرفت، همچنین با تلاش این انجمن دانش آموزان دبیرستان فراست برای حفظ محیط زیست کیسه های پارچه ای را جایگزین کیسه های پلاستیکی کردند.

 

دانش آموزان دبیرستان پسرانه و دبستان دخترانه مجتمع سما خرم آباد در لرستان هم از نهالستان آقای افشار، پدر بلوط ایران بازدید کردند. در حاشیه این بازدید کارگاه کاشت بلوط توسط آقای افشار برای دانش آموزان برگزار شد.

 

در شهر رحیم آباداستان گیلان موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد همگام با دیگر گروه های مردم نهاد اقدام به جمع آوری کمک های مردمی و ارسال به مناطق زلزله زده غرب کشور کرد.

اعضای موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد هم در نشستی با پیمانکار شهرداری و بخشدار در زمینه ی نحوه ی مدیریت پسماند و چگونگی برنامه ریزی برای تفکیک زباله از مبدا، رایزنی کردند.

 

در شهر لاهیجان استان گیلان نیز کمک های سازمان های مردم نهاد استان گیلان به زلزله زدگان کرمانشاه ارسال شد، قطره های مهربانی مردمان استان گیلان به دستان برادران و خواهران کُردِمان در کرمانشاه رسید.

 

به همت انجمن بوم بانان گیلان و مهد کودک کندوی عسل برپائی ایستگاه اهدای کتاب به مناسبت هفته ی کتاب و کتابخوانی در پارک گلهای لاهیجان انجام شد.

پیام بگذارید